„Lato w DPS Warzyn”

W jaki sposób mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Warzynie korzystają  z pięknego lata w sezonie 2022

Na przestrzeni minionego miesiąca, korzystając z pięknego lata, mieszkańcy nasi odbyli kilka ciekawych wycieczek. Odwiedzili Gniewkowo, gdzie w miejscowym GOKSiR obejrzeli wystawę grafik Zdzisława Beksińskiego (13 lipca), Toruń (14 lipca), Kruszwicę (22 lipca) i Komendę Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu         (29 lipca), gdzie wzięli udział w spotkaniu edukacyjnym nt. różnorodności zagrożeń i sposobów zapobiegania takim sytuacjom. W najbliższym planie jest wyjazd nad jezioro w Kruszwicy lub w Chmielnikach.

Ostatnio, tj. 10 sierpnia 2022 roku, zawitaliśmy do Inowrocławia. Celem naszego wyjazdu była Stała Wystawa Solnictwa, znajdująca się w podziemiach Teatru Miejskiego. Naturalnym uzupełnieniem programu wycieczki był spacer po inowrocławskim Rynku i odpoczynek przy tężniach w Solankach. Jak podczas poprzednich wycieczek, kolejna grupa sześciu mieszkańców mogła się cieszyć z możliwościzwiedzania i poznawania najpiękniejszych i najciekawszych miejsc naszego regionu. Tym razem Panowie: Antoni, Łukasz, Włodzimierz, Adam, Grzegorz         i Robert mogli się zachwycić malowniczą scenerią komnat wypełnionych barwnymi bryłami soli i rekwizytami z czasów, kiedy kopalnia soli w Inowrocławiu dostarczała na eksport i krajowy rynek rodzimą sól najwyższej jakości. Dopełnieniem wystawy był krótki film dokumentalny, dzięki któremu można było „zjechać do kopalni na poziom 542 metrów pod Inowrocławiem” i poznać tajniki pozyskiwania soli.

Gorąco polecamy zwiedzenie Stałej Wystawy Solnictwa i informujemy, że to wszystko jest dostępne za darmo.

„Kopalnia Soli „Solno” w Inowrocławiu- kopalnia głębinowa soli kamiennej

w Inowrocławiu, zlikwidowana w 1986 roku ze względu na zagrożenie wodne. W latach 70. XX wieku należała do największych producentów soli w Europie.”   (tekst: Wikipedia)