W celu realizacji usług, strona korzysta z plików cookie. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności. Sam możesz określić warunki przechowywania i dostępu do nich w Twojej przeglądarce. - Rozumiem i akceptuję

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu spotkali się z mieszkańcami DPS w Warzynie w ramach pogadanki edukacyjnej.

23 lutego 2023 roku zawitali do naszego Domu pracownicy Policji w Inowrocławiu. Celem wizyty było przeprowadzenie pogadanki o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, o zagrożeniach na drogach i konsekwencjach wynikających z niewłaściwego zachowania w wymienionych miejscach. Tę bardzo interesującą pogadankę o dużej wartości edukacyjnej przeprowadzili: oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu – aspirant sztabowy – Izabela Drobniecka, sierżant Paweł Pietrzak i starszy sierżant Marcin Bzdęga. Podczas spotkania mieszkańcy, z dużym skupieniem i zaangażowaniem w dyskusję, wysłuchali wielu cennych pouczeń, uwag i odpowiedzi na zadawane przez nich pytania. Oprócz walorów edukacyjnych ważnym było przesłanie, że Policja nie jest instytucją, która nadzoruje i karze, ale jest po to by chronić nas przed skutkami naszych niewłaściwych postaw, zachowań i przed nadużyciami wobec nas ze strony innych osób bądź nieformalnych grup. Jeśli chcemy żyć bezpiecznie, musimy też zadbać o swoje bezpieczeństwo sami. Służyły temu m.in. rozmowy o tym jak zachowywać się w sytuacjach oszustw na wnuczka, policjanta czy nadużyć z wykorzystaniem telefonii komórkowej, itp. Całość spotkania przebiegła w dobrej i przyjaznej atmosferze i zakończyła się miłymi akcentami. Policjantów nagrodzono gromkimi oklaskami i wręczono im maskotkę wykonaną podczas zajęć terapeutycznych przedstawiającą bardzo sympatyczną policjantkę kierującą ruchem drogowym. Natomiast zaproszeni Goście wręczyli nam kamizelki odblaskowe ufundowane przez Powiat Inowrocławski. W pogadance wzięło udział ponad 50 mieszkańców, którzy wraz z Dyrekcją DPS w Warzynie serdecznie dziękują Policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu za przyjęcie zaproszenia i niezwykle cenną edukację.