W celu realizacji usług, strona korzysta z plików cookie. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności. Sam możesz określić warunki przechowywania i dostępu do nich w Twojej przeglądarce. - Rozumiem i akceptuję

Uśmiech wędruje daleko…

 

Było biało

Tegoroczna zima uraczyła nas bajkowym krajobrazem. Na szybach pojawiły się wzory malowane przez mróz, a w powietrzu widać było drobne, wirujące płatki śniegu. Cała okolica przykryta była białym puchem. Magię zimowego klimatu uwieczniliśmy na zdjęciach.

 

„Ale wkoło jest wesoło”

Zanim wkroczyliśmy w okres Wielkiego Postu przy muzyce spotkaliśmy się na wspólnym pieczeniu kiełbasek. Pomimo chłodu, przy ognisku było gorąco i bardzo wesoło.

 

W marcu jak w garncu

Czas pandemii jest dla nas wszystkich okresem trudnym, jednak dzięki zaszczepieniu Mieszkańców Domu, możliwy staje się powrót do większości działań terapeutycznych, jakie odbywały się przed zaistnieniem pandemii. Z zachowaniem wszystkich środków ostrożności staraliśmy się zapewnić Naszym Mieszkańcom bogatą ofertę działań kulturalno – oświatowych, sportowo-rekreacyjnych oraz zajęć rehabilitacji społecznej. Każdy z nas lubi śpiewać dlatego też konkursy muzyczne w naszym Domu cieszą się dużym zainteresowaniem. Nasi Mieszkańcy ochoczo śpiewali podczas karaoke, natomiast w konkursie wiedzy o muzyce wykazali się znajomością tytułów i wykonawców naszych polskich przebojów.

 

Powtórka finału z 2019 roku

Tegoroczny turniej warcabowy odbył się po rocznej przerwie. Rozgrywki ruszyły 16 lutego 2021 roku, przebiegały bardzo sprawnie i dynamicznie. Grano systemem pucharowym, do dwóch wygranych partii w każdym pojedynku. Zawody zakończyły się 25 lutego 2021 roku wielkim finałem, w którym Mariusz Wiktorowicz pokonał Andrzeja Kozłowskiego (2:0). Dzień wcześniej o 3. miejsce zagrali: Robert Stencel z Andrzejem Woźniakiem, wygrał ten pierwszy (2:1).

 

„Wiosna, cieplejszy wieje wiatr”

22 marca przywitaliśmy Wiosnę. W wesołym, korowodzie udaliśmy się nad staw Łabędzie Gniazdo gdzie przy ludowej muzyce utopiliśmy Pannę Marzannę.

 

Zając tuż, tuż ….

Zbliżające się Święta Wielkanocne to nie tylko pisanki i stroiki, ale również palmy wielkanocne. W tym, roku po raz pierwszy Nasi Mieszkańcy wzięli udział w projekcie „Tradycyjna Palma Wielkanocna”. Efekty ich pracy możecie podziwiać tutaj. Trzymamy za nich kciuki.

 

20210322_125832_Easy-Resize.com_

Zdjęcie 1 z 1

 

Realizowanie własnych pasji, aktywność na świeżym powietrzu, integrowanie się oraz odnawianie   

i nawiązywanie nowych znajomości z pewnością może się przyczynić do tego, że na twarzach naszych Mieszkańców coraz częściej będzie pojawiać  się uśmiech.

Warto uwierzyć w słowa Jamesa Joyce’a,  który powiedział, że…

UŚMIECH WĘDRUJE DALEKO

Wszyscy z utęsknieniem wyczekujemy tej chwili, kiedy to wszystko stanie się codziennością.

Mieszkańcy i pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Warzynie.