W celu realizacji usług, strona korzysta z plików cookie. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności. Sam możesz określić warunki przechowywania i dostępu do nich w Twojej przeglądarce. - Rozumiem i akceptuję

„Warzyńska Jesień 2023” – czyli grzybobranie w Warzynie

Kiedy zbliża się termin kolejnej edycji grzybobrania w Warzynie, zawsze towarzyszą nam te same pytania: czy będą w lesie grzyby i czy dopisze pogoda? W tym roku dopisała i pogoda, i frekwencja, a nawet, wbrew obawom, ilość zebranych grzybów. Spośród zaproszonych na grzybobranie do Warzyna osób (VIP) oraz drużyn z pięciu domów pomocy społecznej Powiatu Inowrocławskiego zawitali do nas w dniu 07 listopada 2023 roku wszyscy zaproszeni. Swoją obecnością zaszczycili nas Goście reprezentujący Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu ze Starostą Inowrocławskim – Panią Wiesławą Pawłowską na czele oraz Dyrektor PCPR w Inowrocławiu – Pani Alicja Aleksander wraz z Pracownikami. Po powitaniu, odprawie kierowników ekip i poczęstunku, nastąpił wyjazd do pobliskiego lasu. Tam, na łonie przyrody, czas upłynął bardzo przyjemnie i nazbyt szybko. Po powrocie z lasu i obiedzie, nadeszła  pora oceny zbiorów. Rozstrzygnięcie wszystkich kategorii konkursowych odbyło się przy wsparciu Szanownego Jury powołanego spośród zaproszonych Gości ze Starostwa w Inowrocławiu.

Wyniki konkursów:

Ilość Gatunków Grzybów Jadalnych (drużynowo)        

– I miejsce       DPS w Parchaniu

– II miejsce      DPS w Tarnówku

– III miejsce    DPS w Warzynie

 Najdorodniejszy Okaz Grzyba Jadalnego (indywidualnie)

– I miejsce                   – Pan Michał z DPS w Warzynie

– II miejsce                 – Pani Zofia z DPS w Tarnówku

– II miejsce                 – Pan Kazimierz z DPS w Ludzisku

Najciekawszy Strój Grzybiarza (indywidualnie)

– I miejsce                   – Pani Zofia z DPS w Tarnówku

– I miejsce                   – Pan Jarosław z DPS w Parchaniu

– I miejsce                   – Pan Robert z DPS w Warzynie

Wszyscy mieszkańcy uczestniczący w pikniku pn. „Warzyńska Jesień 2023” uhonorowani zostali dyplomami za udział i za zajęte miejsca oraz otrzymali nagrody ufundowane przez Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Warzynek”. Sympatycznym akcentem pikniku była możliwość zjedzenia upieczonego w ognisku ziemniaka. Całości imprezy towarzyszyło słoneczko i wspaniała integracyjna atmosfera.Wszyscy uczestnicy z uśmiechem i zebranymi grzybami opuszczali Warzyn z nadzieją, że dojdzie do ponownego spotkania już za rok.

Dyrektor DPS w Warzynie, Pani Halina Majer-Ślesińska, serdecznie dziękuje przybyłym gościom i placówkom za udział, w tym Panu Piotrowi Wódczakowi, reprezentującemu Nadleśnictwo w Gniewkowie, za udzielone wsparcie merytoryczne w organizacji imprezy.