WIELKI SUKCES PIŁKARZY Z DPS W WARZYNIE

Informacja o wznowieniu rozgrywek piłkarskich w ramach SENI Cup i zaproszenie do udziału w turnieju wpłynęło z końcem kwietnia 2022 roku. Fakt ten wywołał ogromne emocje i zadowolenie u naszych mieszkańców.

Z powodu pandemicznej przerwy, trwającej 2 lata, tak jak inne spotkania integracyjne, zawody były zawieszone.   Po uporządkowaniu naszego boiska rozpoczęliśmy treningi mające na celu zbudowanie składu reprezentacji na sezon 2022. Turniej Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych SENI Cup 2022 został zaplanowany w dniach 05-07 lipca 2022 roku, w Toruniu. Do udziału w rozgrywkach zaproszono 36 drużyn, z czego tylko Warzyn i Grudziądz reprezentowali nasze województwo. W dniu 05 lipca 2022 roku wyjechaliśmy do Torunia. Po zakwaterowaniu nas w jednym z domów studenckich UMK, udaliśmy się na Stadion Miejski w Toruniu. Tam rozegraliśmy zwycięski mecz (obserwowany) z Wolą Chruścińską (woj. łódzkie) – wynik 4:1 i nasz zespół został przydzielony do bardzo mocnej grupy B jako pierwsza drużyna, co w rankingu turniejowym przekładało się na 7. pozycję.

Po obiedzie  w stołówce studenckiej pojechaliśmy do Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki, gdzie odbyło się oficjalne otwarciu Turnieju. Tam obejrzeliśmy program artystyczno-akrobatyczny, występ zespołu rozrywkowego i poznaliśmy rozstawienie grup. Potem zwiedziliśmy Śródmieście i udaliśmy się na zasponsorowane przez organizatorów lody. Około godziny 21-ej, pełni wrażeń i optymizmu, wróciliśmy do domu studenckiego.

W drugim dniu, tj. 06 lipca 2022 roku, zgodnie z terminarzem, rozegraliśmy trzy mecze.

Efekt tych potyczek wyglądał następująco:

  • Warzyn – Klisino (woj. opolskie) 2:3, bramki dla Warzyna : Krzysztof -2,
  • Warzyn – Ciechanów (woj. mazowieckie) 4:0, gole dla Warzyna: Mikołaj -2, Krzysztof-2,
  • Warzyn – Chojnice (woj. pomorskie)4:2, gole dla Warzyna: Mikołaj -3, Krzysztof -1.

Mimo pechowej porażki wszyscy wierzyliśmy, że końcowy triumf jest w naszym zasięgu.

W ostatnim dniu rywalizacji, tj. 07 lipca 2022 roku, rozegraliśmy dwa trudne spotkania.

By stanąć na najwyższym stopniu podium musieliśmy wygrać, a drużyna z Klisina musiała stracić jakieś punkty. Tak się nie stało.

W meczu o wszystko, ze Skęczniewem, stoczyliśmy wyrównany bój, remisując do przerwy 1:1.  W drugiej połowie meczu drużyna osłabiona brakiem jednego rezerwowego, z niezdolnym do gry kolejnym graczem, straciła siły i trzy bramki. Wynik 1:4, skończyliśmy zawody na 3. miejscu, Skęczniew pierwszy, Klisino drugie.

Statystyki trzeciego dnia rozgrywek:

  • Warzyn – Rzadkowo (woj. wielkopolskie)2:1, gole dla Warzyna: Krzysztof -2,
  • Warzyn – Skęczniew (woj. wielkopolskie)1:4, gol dla Warzyna: Piotr -1.

W drodze powrotnej do Warzyna piłkarze już myśleli o rewanżu i o najbliższych piłkarskich potyczkach w ramach trójmeczów między zaprzyjaźnionymi Domami z powiatu inowrocławskiego: z Tarnówka, Ludziska i Warzyna.

Podsumowanie występu drużyny wygląda następująco:

  • 4 zwycięstwa, 0 remisów, 2 porażki, 17 zdobytych goli, 11 straconych,
  • gole dla drużyny z Warzyna zdobywali: Krzysztof – 8, Mikołaj – 5, Grzegorz – 2, Piotr -2,
  • poza wymienionymi powyżej grali także: Sławomir i Adam.

Warunkiem uczestnictwa w zawodach było uiszczenie wpisowego w kwocie 1500 złotych. Część kwoty zasponsorował Seniomat, a brakujące pieniądze wpłaciło na konto Organizatorów Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Warzynek”,          za co serdecznie dziękujemy. W dniu 13 lipca 2022 roku odbyło się spotkanie piłkarzy z Dyrekcją DPS w Warzynie, podczas którego, przy kawie i poczęstunku, pani Dyrektor złożyła gratulacje i podziękowała zawodnikom za ich zaangażowanie, postawę i osiągnięty wynik.