Wspomnienie lata

Uzdrowisko” Solanki” położone jest na terenie malowniczego Parku Solankowego w Inowrocławiu. Sercem Parku jest tężnia solankowa, która zachwyca odwiedzających dobroczynnym wpływem na nasze zdrowie. Same tężnie mają kształt dwóch połączonych ze sobą wieloboków, mają 300 metrów długości, mierzą 9 metrów wysokości.

Po jej ścianach spływa solanka, która leczy schorzenia górnych dróg oddechowych, nadciśnienie tętnicze, alergie i stany ogólnego wyczerpania. Na szczycie tężni taras widokowy, z którego można podziwiać panoramę Parku Solankowego i częściowo Inowrocławia. 

Na prośbę Mieszkańców jak i ich Rodzin, oraz  dzięki życzliwości Pani Dyrektor Haliny Majer-Ślesińskiej  mogliśmy podziwiać to urokliwe miejsce dwukrotnie. Wyjazd odbył się dla dwóch grup mieszkańców.

Teraz, kiedy jesteśmy wszyscy zaszczepieni możemy odważniej uczestniczyć w organizowanych dla nas wyjazdach. Z zachowaniem reżimu sanitarnego w końcu mogliśmy „zaczerpnąć prawdziwej wolności”, i z radością spacerować po naszych „Solankach”. Zjedliśmy pyszne lody, napiliśmy się wysoko zmineralizowanej wody a zwieńczeniem naszej wycieczki był wspólny obiad.

Oczywiście , to nie koniec naszych przygód, ponieważ kolejna grupa naszych Mieszkańców udała się na wycieczkę do Bydgoszczy, natomiast dnia 2 lipca czwórka naszych Panów reprezentowała  nasz Dom w Turnieju Warcabowym o Puchar Starosty Inowrocławskiego, który się odbył w zaprzyjaźnionym z nami Domu Pomocy Społecznej w Parchaniu. W przemiłym towarzystwie naszych Przyjaciół nie tylko z Parchania, ale także z Ludziska, Tarnówka oraz Inowrocławia, mogliśmy sprawdzić swoje umiejętności i zmierzyć się w zmaganiach turniejowych. Jak zawsze było cudownie i co tu pisać…Chcemy więcej.

 

         Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor jak i Wam Wszystkim za to, że mogliśmy po tak długo trwającej pandemii znowu się spotkać i realizować nasze marzenia… Wszystkiego Najlepszego i do miłego zobaczenia.