W celu realizacji usług, strona korzysta z plików cookie. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności. Sam możesz określić warunki przechowywania i dostępu do nich w Twojej przeglądarce. - Rozumiem i akceptuję

Mieszkańcy DPS w Warzynie na prezentacji filmu pt.” Oszustki” w Bibliotece Miejskiej w Inowrocławiu

Gdy za oknem przedwiośnie i  jeszcze nie czas na długie spacery,  warto wybrać się do kina. W ramach filmoterapii nasz wesoły autobus z Domu Pomocy Społecznej w Warzynie był dziś w filii nr 12 Biblioteki Miejskiej w Inowrocławiu na filmie „Oszustki”. Zanim rozpoczął się pokaz zostaliśmy poczęstowani kawką, herbatką i malutkim co nie co. W między czasie wypożyczyliśmy książkę z satyrycznymi grafikami ponieważ śmiech to zdrowie. Słuchaliśmy również muzyki na odtwarzaczu płyt. Wszyscy wyszliśmy z seansu bardzo zadowoleni i mieszkańcy zadeklarowali chęć cyklicznego uczestnictwa w tej formie spędzania wolnego czasu.

 10 marca obchodzony jest Dzień Mężczyzn. Nie jest to jedyne święto panów w ciągu roku, ale wspaniałe Panie postanowiły, że tym razem uczczą ten dzień i przygotowały dla Panów niespodziankę. Dnia 17 marca wystąpiły przed męską publicznością prezentując na wybiegu firmowy pokaz mody DPS Warzyn. Dla przykładu: Panie Magda i Ewa zaprezentowały strój opiekunki, w pięknym błękicie letniego nieba, a Panie Beata i Ania wyszły na wybieg w strojach naszej administracji na szczeblach kierowniczych, gdzie pokazały zupełną dowolność kiedy to mogą przyjść w kapeluszach, szpilach, jak również kaloszach. Panowała swobodna atmosfera przepełniona radosnym śmiechem. Panie zaprezentowały też firmowe rękawiczki, fartuszki, obuwie. Przy cieście i kawie Panowie odsłuchali tradycyjnego 100 Lat. Mieszkańcy jak i męski personel naszego Domu byli pod wielkim wrażeniem, za co serdecznie podziękowali gromkimi oklaskami.

 

Tekst: Dorota Wilczyńska-Sztyma